Chcete být šťastnější?

Máte rádi manuální práce? Jste člověk, který rád myje nádobí, pracuje na zahradě nebo háčkuje? Říkáte, že ne? Možná změníte názor, až si přečtete následující článek.

Všechny tyto manuální činnosti mají jedno společné – a to jsou Vaše ruce. Někteří vědci se domnívají, že právě manuální práce je klíčem k tomu, abychom v hlavě nosili šťastný mozek. Tak si ho pojďme nastavit do šťastného režimu.

Lidský mozek nás za ruční práci odmění pocitem štěstí

Profesorka behaviorální neurologie Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu přišla s termínem „behaviorceutilas“, který označuje, že když budeme pokračovat v práci našima rukama, začneme měnit svůj mozek tak, jako kdybychom užívali léky. Profesorka říká:

Náš mozek se vyvinul, aby nás odměnil za to, co děláme našima rukama.

Dr. Kelly Lambertová, profesorka behaviorální neurovědy

Věděli jste, že v 19. století předepisovali lékaři nespokojeným ženám ruční pletení, dokud se neuklidnili? Netrvalo příliš dlouho a ženy byly zase „uzdravené.“

Říkáte si, že je to v celku banální věc, ale opakující se pohyby zvyšují počet určitých neurochemických látek v mozku. A pokud něco vytvoříte – např. uháčkujete košík, tašku nebo šálu, mozek se Vám za to odmění.

Háčkovaný nákrčník z příze Dolphin Baby v procesu tvorby – LucyFoxGreen

Pokud kreativně používáte obě ruce je to pro Váš mozek velice lákavé a radost z dokončené práce je právě to, co Vás udělá šťastnými.

Pojďte to vyzkoušet na vlastní kůži. V mém e-booku už brzy najdete jednoduchý návod jak na to, nebude chybět ani videonávod.

Lucie Zelená
„Mojí vášní jsou háčkované kabelky a designové doplňky, které sama vyrábím z moderních bavlněných šňůr a špagátů. Mám talent pro ruční práce a proto učím lidi háčkovat. Svou prací chci inspirovat další tvořivé duše a dát jim odvahu jít do akce.“ Můj příběh si přečtěte zde >> Pro začátečníky, které láká háčkování, jsem sepsala průvodce v kostce - který najdete pod názvem 5 rad začátečníkovi o háčkování s bavlněnými špagáty E-book ke stažení zdarma najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář