kabelka oliva

Háčkovaná olivová kabelka přes rameno, kterou zvládne i začátečník

Taky to občas znáte? Potřebujete narychlo odejít z domu – vzít si jen klíče, mobil a pár drobných, ale zrovna nemáte po ruce žádnou kapsu, do které byste tyto drobnosti dali? A nebo jste v situaci, kdy spěcháte do obchodu a v náruči konejšíte plačící dítě a do druhé ruky jste ještě stihla vzít pytel s odpadky, a říkáte si co byste ještě všechno mohla udělat najednou a ušetřit si tak čas? Najednou zjistíte, že obě ruce už nemáte volné, abyste vůbec někam dala svoje nezbytnosti, bez kterých neopustíte byt?

Mám pro Vás jeden snadný návod na háčkovanou příruční kabelku, díky které si zpříjemníte váš odchod z bytu. A hlavně už na nic důležitého nezapomenete. Stačí ji jen naplnit a při odchodu z domu vzít na rameno.

Nedávno jsem tuto malou háčkovanou kabelku dostala od své maminky, která ji pro mě nečekaně vyrobila k narozeninám. A tak jsem ji hned provětrala při příležitosti voleb. S přehledem se do ní vlezly tyto věci: občanka, papírové kapesníčky, Sanitol desinfekce na ruce, mobil a balsám na rty. Je pravda, že velkou dámskou peněženku do ní nenacpete, ale pár kreditních karet, mincí nebo bankovek v pohodě pojme.

Pojďme na to.

Co výrobě háčkované kalbelky budete potřebovat?

1 klubíčko šnůry MACRAME COTTON od výrobce YarnArt, barva olivová, složení 85% bavlna, 15% polyester. Ve videonávodu pracuji se stejnou značkou příze, akorát s jiným odstínem – mentolovým. Zakoupila jsem ji zde, kde jedno klubíčko vyšlo na 77Kč bez dopravy.

Ve videonávodu (momentálně se na něm pracuje ve střižně) používám háček č. 4 – struktura vzorku bude pevná a krásně držet tvar

Větší ozdobný knoflík, jehlu, nit v barvě příze a chuť do práce 🙂

POZOR!!! Pokud použijete větší háček např. č. 5 kabelka bude větší a volnější a nebude už tak pevná a stabilní. Doporučuji hodně utahovat.

Znalosti z háčkovací praxe: řetízek, krátký sloupek, přidávání sloupků, háčkování za zadní nitku.

A zde je podrobný popis návodu krok za krokem.

Začátek těla kabelky 1. řada

 • Dno začnete háčkovaná následujícím způsobem. Uháčkujete klasický řetízek s celkovým počtem ok 29 + 1 oko na otočení. Celkem tedy budete mít uháčkovaných 30 ok. A očko které máte aktuálně na háčku se jako řetízkové oko nezapočítává do celkového počtu.
 • Zapíchnete háček do druhého řetízkového oka od konce řetízku a začnete háčkovat krátké sloupky až do konce řetízku.
 • Do posledního oka řetízku uháčkujete celkem 3 krátké sloupky, tím vytvoříte základ pro roh kabelky.
 • A pokračujete v háčkování krátkými sloupky dál do tvaru oválku. Háček vpichujete do řetízku a pokračujete v háčkování zase až do místa kde jste začali. Na konci řetízku uháčkujte zase 3 krátké sloupky do jednoho místa, aby se Vám vytvořil v následujícich řadách roh. To by byla první řada.

Druhá řada těla kabelky

Druhou řadu a ostatní následující háčkujete už spirálovitě (to znamená bez ukončení jednotlivých řad) až do požadované výšky kabelky.

U mě to bylo celkem 20 řad. Vždy krátké sloupky, háčkované za zadní nitku, tím se Vám vytvoří vzor s jemným vodorovným proužkem.

lUCIE zELENÁ

A to je celé, nehledejte v tom složitosti. Malé nakopnutí jak začít najdete ve videonávodu, který jsem natáčela pozdě v noci, když děti spaly, tak prosím omluvte sníženou kvalitu. Navíc to bylo ještě v období, kdy jsem měla zlomený prst.

JAK UHÁČKOVAT KLOPU VE TVARU TROJÚHELNÍKU

 • Budete háčkovat klasické krátké sloupky (už NEBUDETE háčkovat za zadní nitku) vždy jen na jedné straně (té kterou si zvolíte jako tu zadní) tzn. cca. 30 krátkých sloupků, na konci řady nebudete dělat oko na obrat a tím pádem se vám sníží počet ok v následující řadě.
 • A tak pořád dokola, až dokončíte řadu zhruba o 7 krátkých sloupcích, začnete háčkovat poutko.
 • Uháčkujete řetízek s délkou jakou potřebujete, abys s ním zachytily Vámi vybraný knoflík a klopa hezky držela.
 • Řetízek pak pevným okem spojíte s poslední řadou na klopě. A kabelka je téměř hotová, zbývá popruh.

Háčkovaný popruh ke kabelce přes rameno

 • Uháčkujete 6 řetízkových ok.
 • Poté v píchnete háček do druhého oka od konce řetízku a háčkujete pouze 5 krátkých sloupků.
 • Na konci řady uháčkujete jedno oko na obrat a jdete háčkovat druhou řadu, kterou háčkujete jako doposud tzn. 5 krátkých sloupků a na konci řady, zase uháčkujete jedno oko na obrat.
 • Háčkujete až do potřebné délky popruhu, u mě to bylo 110 cm
 • Konce popruhu jsem pak přišila ke kabelce

Napište mi, jak se Vám návod líbil, popřípadě se pochlubte Vaší kabelkou na instragramu nebo na facebooku a fotku označte hashtagem #hacujislucyfoxgreen.

Budu se těšit na Vaše výtvory.

Mějte fajn den.

LucyFoxGreen

Lucie Zelená
„Mojí vášní jsou háčkované kabelky a designové doplňky, které sama vyrábím z moderních bavlněných šňůr a špagátů. Mám talent pro ruční práce a proto učím lidi háčkovat. Svou prací chci inspirovat další tvořivé duše a dát jim odvahu jít do akce.“ Můj příběh si přečtěte zde >> Pro začátečníky, které láká háčkování, jsem sepsala průvodce v kostce - který najdete pod názvem 5 rad začátečníkovi o háčkování s bavlněnými špagáty E-book ke stažení zdarma najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář