ergonomický háček

Vyhraj originální háček z mojí první kolekce

Kdo miluje háčkování stejně jako já, má dnes 21.2.2021 jedinečnou a poslední šanci vyhrát originální háček z mojí dílny. První exempláře už jsou konečně na světě – hurááá. Jsem z nich vážně nadšená. Jedná se o můj první prototyp, a proto jsem se rozhodla, že Vám udělám radost a čtyři z Vás mohou háček otestovat v praxi. Stačí se jen zúčastnit v mojí soutěži. Vybírat můžete ze čtyř velikostí: 3, 4, 5 a 6.

Originální háčky LucyFoxGreen – soutěžní kolekce
Vyhraj jeden originální háček – na výběr jsou velikosti 3,4,5,6.

A jak to celé začalo?

V hlavě jsem tento nápad měla už několik měsíců. Koncem loňského jsem se odvážila a nakoupila poprvé na ETSY ručně vyráběný háček s duhou od autorky Karen z Velké Británie.

Tento háček jste mohli vidět na některých mých příspěvcích na instagramu @moderni_hackovani. Tvorbu od Karen jsem objevila úplnou náhodou přes vyhledávač na instagramu.

Mimochodem instagram je vynikající mobilní aplikace na vyhledávání určitých věcí, o které se zajímáte. Řekla bych, že je dokonce lepší než pinterest. Stačí jen správně zadat klíčové slovo – buď česky nebo anglicky. Například pod lupu zadáte klíčové slovo s tímto znakem # Například slovo háčkování anglicky crocheting a objevíte spoustu inspirace z ČR i ze světa. Ale teď jsem trochu odbočila. Zpátky k tématu.

A protože ráda podporuji další kreativní duše, rozhodla jsem se, že si jeden háček na zkoušku pořídím. V období první vlny „corona-19 mánie“ na jaře 2020, nebyla objednávka vůbec možná. Z Británie nebylo možné háčky do Evropy expedovat. Nevím jak to bylo s jiným zbožím, ale podle zpráv od Karen to bylo zakázané. Vyčkávala jsem tedy a vyplatilo se. Háček jsem nakonec objednala až koncem léta 2020.

Neodradila mě tehdy ani vysoká cena – háček i s dopravou vyšel v přepočtu na 631,50 Kč. Možná si teď klepete na čelo, proč jsem dala tolik peněz za nějaký háček. Ani u manžela jsem neměla pochopení. Ale co už.

Brala jsem to jako investici a hlavně chtěla jsem zkrátka NĚCO co NIKDO JINÝ TADY v ČR NEMÁ.

Háček s duhou zakoupený na www.etsy.com od tvůrkyně Karen z Velké Británie.

Háček dorazil asi po třech týdnech a jeho pořízení vůbec nelituji, protože dnes už vím kolik energie a úsilí se za jeho výrobou skrývá.

Každý ruční výrobek je unikátje potřeba na to myslet při jeho hodnocení. Skutečně docenit ruční práci dokáže jen takový člověk, který už něco vlastníma rukama sám vytvořil.

A protože neznám v naší zemi nikoho, kdo by takovýto háček vlastnil a veřejně se s ním propagoval na sítích a nebo ho dokonce vyráběl.

Rozhodla jsem se, že obdobné háčky budu sama vyrábětpro Vás – nadšené háčkařky, které se chtějí odlišit od ostatníchmít tak svůj jedinečný nástroj, kterým mohou vykouzlit krásné ručně háčkované výrobky.

Originálním háčkem zaujmete na svých propagačních fotografiích.

Přilákáte si díky němu další potencionální zákazníky.

Odlišíte se s ním od konkurence.

Originální háčky na denním světle – metalický vzhled v odstínech fialové

A v tom je to gró. Jak zaujmout. Jak se odlišit od ostatních – přece originálním háčkem 🙂

Lucie Zelená, tvůrce značky @lucyfoxgreen

Z čeho se háček vůbec skládá?

Asi Vás zajímá v čem je tento háček jiný než jakýkoliv běžný háček.

Na výrobu jsem použila jako základ hliníkový háček, se kterým jsem za celou dobu svojí několikaté praxe nejvíce spokojená .

Hliníkový háček vyniká především:

  • dlouhou životností,
  • je téměř nezničitelný – pokud spadne na zem, nebo na něj sedne dítě nerozbije se.
  • vydrží velký tlak a sílu.

Určitě se Vám už někdy stala situace, že se Vám háček zlomil. Mě ano. Právě když pracuji se silnějším špagátem nebo šňůrou není nic horšího, než že se mi háček zlomí vejpůl, jako se to stává u háčku z plastu. Jsou levné a nic nevydrží. Plastový háček u mě skoro vůbec neuvidíte.

Samotná rukojeť háčku je tvořena z fimo hmoty, různou kombinací více barev. Možná jste se s touto hmotou setkali. Je podobná plastelíně, ale je od dost tvrdší. Vyrábějí se z ní převážně různé šperky, přívěsky a dekorace. Navíc se musí zapékat v troubě.

Jeden z mých hotových háčků – byla to velikost č. 2, testoval přímo můj manžel a měl co dělat, aby hliníkový háček vůbec vypáčil z rukojeti ven. Nešlo to. Zapečená hmota, pokud je správně zpracovaná dokonale přilne k háčku a pevně drží.

Nemůže se Vám pak stát, že se rukojeť z háčku vyloupne, jako je tomu u háčků se silikonovou rukojetí – při jejichž dlouhodobém používáním se to velmi často stává a silikon sjíždí z háčku dolů. Tuto situaci jsem už také zažila.

Kulatá rukojeť je příjemná v ruce.

Takže crash testem můj originální háček prošel na výbornou.

Vlastní ruční práce – rukojeť háčku

Rukojeť háčku už je moje vlastní ruční práce. Přesný postup práce jak na to, ode mě nečekejte. Člověk si musí přijít na tu svou vlastní techniku sám.

Pokus vs. omyl.

Ani mě se napoprvé háčky nevydařily – spálily se v troubě. Dokonce nastala i situace, že se do ničeho nového pouštět nebudu a pustím to k vodě. Ale nakonec jsem to nevzdala a zkoušela to dál.

Klikni na obrázek a stáhni si můj E-book ZDARMA

Pořád je co vylepšovat a zdokonalovat. Jde o nekončící tvůrčí proces, který mě baví.

Proto sledujte moji tvorbu na sociálních sítích ať Vám neuniknou fotky a videa ze zákulisí.

Nově můžete sledovat moji tvorbu i na Tik Toku pod profilem lucyfoxgreen.

Háček a tvar jeho rukojeti

Tvar rukojeti jsem zvolila kulatý s anatomickým vytvarováním pro palec a ukazováček, jako je tomu u testovaného háčku od Karen. Tento tvar rukojeti je vhodný zejména pro držení háčku jako když držíte nůž.

anatomicky vytvarovaná prohlubeň pro palec a ukazováček

Háček s duhou jsem testovala více než půl roku a s jeho tvarem jsem velmi spokojená, proto jsem se rozhodla, že tento tvar aplikuji i u mých výrobků. Samozřejmě, že né každému může tento tvar vyhovovatje to v pořádku. Každý z nás je jedinečný a vyhovuje mu zkrátka něco jiného.

Označení velikosti háčku

Samotné označení velikosti háčku najdete na konci rukojeti, kde je vyraženo konkrétní číslo. Díky tomuto označení máte přehled jakou velikost háčku zrovna máte.

Moje první kolekce háčků s originální rukojetí 🙂

Teď si asi říkáte: „A to je celé?“ Celkem snadné, dalo by se říci. Ale opak je pravdou. Celý proces výroby není na pár minut, ani hodin. Hodně záleží na samotné technice hnětení, míchání barev, doby a způsobu pečení, následném opracování materiálu, broušení a lakování atd.

Je to zkrátka několikadenní proces.

A když si ještě představíte, že mám k tomu všemu ještě dvě maličké děti 1,5 a 4 roky, milujícího manžela, který mě v mé práci podporuje a pomáhá mi, za což jsem mu nesmírně vděčná, potom samotnou domácnost a zvěřinec na zahradě a taky doma je o zábavu v každodenním režimu postaráno.

Moje práce mě ale nesmírně baví a naplňuje, proto pokračuji dál.

Mějte se mnou prosím trpělivost.

Do budoucna plánuji dělat další kolekce háčku, vždy jednu možná dvě kolekce za měsíc. Zde je malá ochutnávka z příští jarní kolekce 2021, která bude k prodeji v limitovaném množství na mém novém e-shopu, který se neustále tvoří.

Klikni na obrázek a prohlédni si aktuálně dostupné kolekce

Bližší informace můžete získat, když mě budete sledovat na mém instagramovém profilu @moderni_hackovni, kde s Vámi sdílím:

  • svůj všední život mámy,
  • moje zkušenosti s háčkováním a vše co k tomu patří,
  • konkrétní návody,
  • jednou za čas živá vysílání,
  • inspirace ze světa.

Můžete mi pomoct, jak?

Například s výběrem barev háčků – napište jaké barvy a kombinace barev máte rádi, popřípadě jakou velikost háčku preferujete nejvíce.

Budu moc ráda za Vaši cennou zpětnou vazbu.

Svoje náměty popřípadě další dotazy pište na můj

e-mail: info@lucie-zelena.cz, předem moc děkuji.

Soutěž o jeden originální háček z mojí nové kolekce

Stačí splnit pravidla soutěže, která jsou uvedena v textu pod soutěžním příspěvkem na sociálních sítích instagramu nebo facebooku.

Pod soutěžní příspěvěk vložíte svůj komentář podle pravidel a poté dostanete pořadové číslov pondělí večer pomocí náhodného generátoru čísel vylosuji dvě výherkyně z instagramu a dvě výherkyně z facebooku.

Kdo nesplní podmínky, bude vyřazen.

Každý kousek je originál a nejde vytvořit na 100% stejnou věc dvakrát. Proto moc dlouho neváhejte a přijďte zkusit své štěstí i Vy.

Soutěž běží až do nedělní půlnoci dne 21.2.2021 a to:

na mém instagramovém profilu:

@Moderni_hackovani,

ale také i ve facebook skupině, kterou najdete pod názvem:

Moderní háčkování s LucyFoxGreen.

Všem zúčastněným přeji hodně štěstí a radost z háčkování 🙂

S láskou k ruční práci

Lucie Zelená

Lucie Zelená, autorka originálních háčků s ergonomickou rukojetí

Lucie Zelená
„Mojí vášní jsou háčkované kabelky a designové doplňky, které sama vyrábím z moderních bavlněných šňůr a špagátů. Mám talent pro ruční práce a proto učím lidi háčkovat. Svou prací chci inspirovat další tvořivé duše a dát jim odvahu jít do akce.“ Můj příběh si přečtěte zde >> Pro začátečníky, které láká háčkování, jsem sepsala průvodce v kostce - který najdete pod názvem 5 rad začátečníkovi o háčkování s bavlněnými špagáty E-book ke stažení zdarma najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář