Podporuji kojení

TAG: 50 faktů o mně + 2 navíc

A protože to s tímto blogem myslím skutečně vážně, řekla jsem si, že Vám sepíšu pár pikantních zajímavostí O MNĚ. Budu ráda, když mi dáte vědět, která fakta máme třeba společná, nebo co Vás na mě překvapilo.

 1. Jmenuji se Lucie Zelená
 2. Za svobodna Lišková
 3. Moje krevní skupina je 0+
 4. Miluju háčkování a vše s ním spojené – svou tvorbou chci lidi inspirovat a motivovat k háčkování.
 5. Chci vybudovat svoji vlastní značku, e-shop a napsat knihu.
 6. Ráda maluji na plátna – svatební stromy – svůj první jsem namalovala na moji svatbu. Od té doby maluji kamarádům zase na tu jejich.
 7. Ještě než se narodili děti, trávila jsem svůj volný čas renovací starého nábytku pomocí ubrouskové metody decoupage.
 8. Miluji kokosovou vůni, kokosové mléko, kokosový olej, zkrátka vše, co má s kokosem něco společného. Jo a ještě bambucké máslo a hořkou čokoládu.
 9. Ze sportu mám ráda plavání, jízdu na kole a lyžování. A nově i meditace, pokud se dá tomu říkat taky sport 😀
 10. Bojím se jízdy na koni – zkoušela jsem to jen 2x a už nikdy víc, málem jsem spadla. Respekt z výšky.
 11. Od osmnácti vlastním řidičák, ale auto jsem řídila asi tak 5x v životě.
 12. Mám ráda čistou vodu, domácí bezinkovou šťávu, kopřivový čaj, české pivo a kávu jedině s manželem naše presíčko. Víno piji jen výjimečně, když už tak sladké bílé, nejlépe muškát.
 13. Z jídel sním kromě brouků všechno. Miluji chorvatské „lignje na žaru“ a králíka ala svíčková s domácím knedlíkem od své maminky a tvarohové knedlíky s jahodami sypané perníkem.
 14. Vyhledávám knihy o rozvoji osobnosti, mezilidských vztazích a handmade, ruční práce, sleduji prima ZOOM a Vetřelce z dávnověku.
 15. Jsem pokřtěná, věřím v Boha a anděly kolem nás.
 16. Nosím brýle na dálku, dioptrie -2,5. Někdy nosím i čočky – na sport.
 17. Jsem typická Váha – pořád nad něčím váhám. Znáte to?
 18. Mám pihy na obličeji a čím jsem starší je jich víc a víc.
 19. Jsem tichá, taková samostatná jednotka, co ráda naslouchá druhým.
 20. Jako malá holka jsem chtěla být módní návrhářkou nebo učitelkou. Učitelkou se teď i stávám ve svém první E-booku ZDARMA , četli jste jej už? Vřele doporučuji, čtení Vám nezabere víc než 20minut.
 21. Mám pět sourozenců. Dvě ségry a tři bráchy. A všichni máme tutéž maminku a tatínka 🙂
 22. Jako malá jsem musela hodně pomáhat našim s hospodářstvím – pole, kráva, kozy, králíci. Tvrdá dřina.
 23. Sedm let jsem hrála na klavír, pár let i na flétnu.
 24. Na základce mi byla zjištěna skolióza páteře, prý z rychlého růstu 😀 i když jsem pěkněj prďola.
 25. Jsem malinkatá po svém dědečkovi z otcové strany, měřím jen 156 cm.
 26. V osmé a deváté třídě jsem musela nosit speciální korzet – kvůli skolióze, na téměř 22 hodin denně. Korzet jsem mohla sundat jen na koupání a rehabilitační cvičení.
 27. Po dvou letech jsem konečně mohla korzet odložit. Vychýlení páteře jsem měla téměr 38° jestli si to dobře pamatuji. A po dvou letech a rehabilitačním cvičení došlo ke zlepšení, vychýlení se snížilo na 23°.
 28. Z důvodu nošení korzetu jsem byla uvolněna z tělocviku.
 29. Na střední jsem zas pro změnu nosila dva roky rovnátka, naštěstí jenom na horních zubech.
 30. Studovala jsem jsem OA v Boskovicích a bydlela na internátu, jeden rok i na privátu, panečku to bývaly pařby 😀
 31. Vždycky jsem si přála mít nějaké tetování, ale nikdy se k tomu neodhodlala, ze strachu, co na to rodiče. Taťka by mě asi vyhodil z baráku.
 32. Tajně jsme si s holkama na intru píchali dírky do uší. Mám jich celkem sedm. Na pravým uchu 2 na levým 5. Nosila jsem rozpuštěný vlasy, takže naši to nikdy nezjistili. Dnes už bych se k tomu neodhodlala.
 33. Tajně jsem do svých 21 let kouřila cigarety. Dnes se za to zpětně stydím, ale zároveň mám ze sebe dobrý pocit, protože jsem se stala zas o kousíček lepším člověkem a to bez závislosti na cigaretách.
 34. Jsem náladová, výbušná a bordelářka.
 35. Mám strach, že nejsem dost dobrá.
 36. Nechodím ke kadeřnici, ani na kosmetiku ani na manikúru. Na střední jsem stříhala a barvila kamarádkám vlasy. Takže jsem sama sobě kadeřnicí a dnes i celé své rodině. V kosmetice mi prospěl minimalismus a non-toxic péče. A co se týče manikury – preferuji přírodní styl – dělám si jen japonskou manikura P-shine.
 37. Ráda nakupuji u handmade českých tvůrců a firem prodávající české kvalitní výrobky.
 38. O prázdninách jsem coby ještě studentka hodně chodila na brigády – jako výpomoc v kuchyni, servírka, uklízečka v penzionu, dělnice ve fabrice, pomocná síla v lesní školce – sázela jsem malinké stromečky – semenáčky 🙂
 39. Na přelomu srpna/září 2018 jsem poprvé v životě letěla letadlem k moři s mojí životní láskou, se kterou jsem v té době chodila sotva 6 měsíců. A během velkých prázdnin dokázala na brigádách vydělat skoro 15.000,- Kč na cestu. Dodnes nechápu, jak se mi to podařilo.
 40. Na dovolené v Řecku jsme se i zasnoubili. Bylo to na pláži Golden Beach – Moraitika, při západu slunce, nejromantičtější zážitek mého života 🙂
 41. Krabičku od zásnubního prstýnku mám schovanou dodnes.
 42. Vzali jsme se až po sedmi letech.
 43. Mezitím jsem odmaturovala s vyznamenáním, ale šprtka jsem nebyla 😀
 44. Stihla jsem přijímačky na dvě VŠ ekonomického směru (Karviná a Pardubice), kde mě sice přijali, ale ani do jedné jsem nenastoupila a poslechla hlas svého srdce.
 45. Hned po maturitě jsem se přestěhovala ke své životní lásce.
 46. Absolvovala a úspěšně ukončila VOŠ ekonomickou ve Svitavách.
 47. Začala pracovat jako obchodní zástupce u firmy zabývající se plastovými okny, a postupně i jako účetní, ale tato práce mě nikdy nanaplňovala, i když jsem tento obor vystudovala. A pokud Vás zajímají bližší informace o mojí práci – přečtěte si následující: 5 rad začátečníkovi o háčkování s bavlněnýni špagáty.
 48. Dne 5. září 2015 jsme konečně naplánovali naši malou svatbu.
 49. Mentolově zelená barva doprovázela naši svatbu v kostele Navštívení Panny Marie ve vesničce Jednov u Konice, Olomoucký kraj. Nedaleko odtud i pocházím.
 50. O rok později se nám narodil náš první syn Adam a o další tři roky později náš druhý syn Eduard.
 51. Kdyby se nám narodily holčičky jmenovaly by se Amálie a Evelína. Třetí … Oliver nebo Stela? Kdo ví.
 52. Narodila jsem se na vesnici a nadále žiji na vesnici spolu s manželem a dvěma dětmi a dále se dvěma kočkami Myškou, Čičinkou, dvěma kocoury Čendou a Žichlínkem, šesti slepicemi, jedním kohoutem a jednou kačenou, která nám už čtvrtým rokem vždycky měsíc před Velikonocemi začne snášet bílá vajíčka. Až nám kluci trošku povyrostou, chceme pořídit i pejska. Manžel chce československého vlčáka a já statforšírského bulteriéra. A pořád se nemůžeme shodnout 😀

Budu ráda, když mi tu necháte nějaký milý komentář a popřípadě co máme společného, nebo co Vás zaujalo či překvapilo.

Mějte krásný a klidný den.

S láskou

LucyFoxGreen

Lucie Zelená
„Mojí vášní jsou háčkované kabelky a designové doplňky, které sama vyrábím z moderních bavlněných šňůr a špagátů. Mám talent pro ruční práce a proto učím lidi háčkovat. Svou prací chci inspirovat další tvořivé duše a dát jim odvahu jít do akce.“ Můj příběh si přečtěte zde >> Pro začátečníky, které láká háčkování, jsem sepsala průvodce v kostce - který najdete pod názvem 5 rad začátečníkovi o háčkování s bavlněnými špagáty E-book ke stažení zdarma najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář